APARTAMENT NAD DRZEWAMI TAJWANU

taj1

Rodzina Hsu postawiła dwa warunki firmie HAO Design, która miała zaprojektować ich nowe mieszkanie w Pingdong: z każdego miejsca 165 metrowego apartamentu miały rozciągać się malownicze widoki na park poza szerokimi oknami i każdy pokój miał być dostosowany do potrzeb wszystkich czterech mieszkańców. Ukończony w 2016 projekt Scenic Ballade w pełni zaspokaja te wymagania.

Po przekroczeniu czarnych lakierowanych drzwi goście trafiają do otwartej przestrzeni wypełnionej strumieniami jasnego światła słonecznego padającego ponad wierzchołkami drzew poniżej. By wzmocnić ten obraz projektanci umieścili łukowatą ramę ponad siedzeniem przy oknie w salonie. Biel jest tu dominującym kolorem, od jasnych słojów hiszpańskiej podłogi po sufit. Na tym tle ustawiono meble w chłodnych odcieniach szarości, czerni i chromu o zaokrąglonych kątach.

Po jednej stronie pomieszczenia znalazło się wygodne miejsce dla ojca rodziny, oddzielone od głównej przestrzeni przez duży ekran telewizora, obracającego się o 360 stopni. Zapewnia on zarówno tak pożądaną prywatność jak i dostęp do telewizji w całym pokoju. Prywatny zakątek obejmuje również mały zadaszony taras z drewnianą ławką i urządzeniem do masażu stóp.

Naprzeciw potrzebom matki wychodzi otwarta kuchnia z szerokimi blatami, duża piwnica i dużo miejsca, aby stworzyć arcydzieła kulinarne dla swojej rodziny. Kuchnię oddziela od głównej przestrzeni życiowej duża wyspa. Ściany pomieszczenia zdobi biały żyłkowany marmur a we wnętrzu ustawiono białe lakierowane szafki i meble wykonane z paneli z jasnego orzecha.

Ukryte drzwi pomiędzy kuchnią a prywatnym kącikiem prowadzą do sypialni. Tutaj projektanci ułożyli ciemny drewniany parkiet, by stworzyć bardziej przytulną atmosferę. Ściany garderoby zrobi wzór „żyłkowanego liścia”.

Pokoje dziecięce odzwierciedlają ten sam nowoczesny, lecz elegancki minimalizm co reszta mieszkania. Twórcy opisują je jako „wyraźnie urządzone pokoje typu boutique”.

Scenic Ballade to aparatment, który jest jednocześnie stylowy i awangardowy, zaspokajający wszystkie potrzeby rodziny w ich siedzibie ponad drzewami.

taj16 taj12 taj10 taj9 taj5 taj2 taj25taj4 taj3 taj24 taj23 taj22 taj21 taj20 taj19 taj18 taj17 taj15 taj13 taj11 taj8 taj7 taj6taj14

źródło: www.yatzer.com

Dodaj komentarz