LUSTRO STOJĄCE MUDU – HEIMA DLA JOT.JOT

mir1

Litewskie studio architektoniczne Heima zaprojektowało wolnostojące lustro dla pracowni wzornictwa jot.jot. Zwierciadło o nazwie „Mudu” to eliptyczna tafla osadzona na malowanej stalowej ramie a drewnianymi akcentami.

„Mudu – to historia o nas dwóch – o mnie i moim odbiciu. Im lepiej wyglądam ja, tym lepiej wygląda ono. Jednak z biegiem lat odkryłem – pierwszy krok, by wyglądać elegancko w lustrze to patrzenie w eleganckie lustro.” – mówi jeden z projektantów.
Konstrukcja Mudu stara się przełamać błędne przekonanie, iż lustro to płaski obiekt na ścianie. Zamiast niego Heima tworzy wolumetryczny obiekt. Jego powierzchnia wykorzystuje możliwości technologii CORIAN – zakrzywione linie, jednolity kształt i trwałość. W procesie produkcji zwierciadła wykorzystywane są najnowocześniejsze metody, takie jak termoformowanie próżniowe i frezowanie CNC. Koncepcja projektowa opiera się na kontrastach: solidny kształt na lekkiej ramie, prostota formy z dbałością o szczegóły, krzywe linie obok prostych. Dwie odrębne części lustra – tafla i rama – stapiają się w jedno tworząc elegancką całość.

mir2 mir3

źródło: www.yellowtrace.com.au

Dodaj komentarz