SHOWROOM ROSSANA ORLANDI, MEDIOLAN

med0

Salon pokazowy Rossana Orlandi w Mediolanie łączy bogatą stylistykę ze złoconymi detalami. Ściany w odcieniu przydymionego pomarańczu, aksamitna tapicerka oraz ręcznie robione dywany tworzą klimat wnętrza apartamentu, zaprojektowanego przez londyńską markę Sé na tegoroczny Design Week w Mediolanie. Sé umieścił czteropokojowe mieszkanie w Spazio Rossana Orlandi – częściowo galerii, częściowo sklepie, zlokalizowanym w dawnej fabryce krawatów w dzielnicy Magenta. Apartament składał się z salonu, jadalni, garderoby i salonu z kamiennym sklepieniem i ciemną drewnianą podłogą. W czterech pokojach przedstawiono elementy trzech kolekcji Sé, które powstały od czasu założenia firmy w 2007 roku przez Pavlo Schtakleffa i Marca Sharifi. Zawierają one między innymi produkty hiszpańskiego projektanta Jaime Hayona i słoweńskiej projektantki Niki Zupanc.

„W tych czterech starannie udokumentowanych pokojach odkryjesz, jak obiekty z trzech kolekcji Sé osiągają jedność stylistyczną i jak mieszają się z dekoracjami stworzonymi przez naszych partnerów, przyjaciół i artystów” – powiedział Schtakleff.

Jadalnię zdobią meble Zupanc stworzone dla Sé Collection III, w tym sześć krzeseł Stay Dining. Charakteryzują je smukłe, stalowe nogi, pomalowane na złoto oraz zaokrąglone plecy i siedzisko wyściełane niebiesko białym materiałem. W jednym z narożników stoi fotel Stardust w delikatnym różu, w drugim – ogromna palma. Nad stołem wisi złota ozdoba autorstwa Christel Sadde a ścianę pokrywa malowidło Lizy Giles.

Mury salonu pomalowano na zielono i pomarańczowo a podłoga została pokryta ręcznie robionym teksturowanym dywanikiem francuskiego producenta La Manufacture Cogolin. Pojawiły się tu także siedzenia zaprojektowane przez Damiena Langlois-Meurinne dla debiutanckiej kolekcji Sé, w tym aksamitny szmaragdowy fotel Happiness. W strategicznych miejscach pomieszczenia rozstawiono obiekty wykonane z marmuru, ceramiki i mosiądzu, wśród nich stoliki  Bala Hi Hayona i lampę stołową Trophy Zupanc. Salon zarzucono różowymi meblami i akcesoriami. Znalazła się tu między innymi sofa Sé New Life z lat 30-tych i dywan La Manufacture Cogolin’s Maillon.

Idealnym tłem dla produktów Sé stała się tapeta Bespoke Satori marki Calico. W garderobie położono tapetę, zaprojekowaną przez studio BCXSY, której ideę oparto na przesadnej wielkości bańkach mydlanych. W przebieralni pojawiło się jedno z nowszych dzieł Sé: różowa leżanka Stay Daybed Niki Zupanc.

med10 med9 med4 med3 med2 med22 med21 med20 med19 med18 med17 med16 med15 med14 med13med12 med11 med7 med6 med5

źródło: www.dezeen.com

Dodaj komentarz